Informacija gyventojams

Informuojame, kad iki einamųjų metų kovo 15 d. priimami prašymai dėl būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymo  neįgaliesiems. Pritaikyti galima būstą, kuris nuosavybės teise priklauso pačiam neįgaliajam, kitam fiziniam asmeniui arba savivaldybei. Jame turi būti deklaruota ir faktinė neįgaliojo gyvenamoji vieta, išskyrus atvejus, kai būstas nėra visiškai baigtas. Tačiau būsto baigtumas turi svyruoti tarp 80 ir 100 proc. Būsto savininkas, jei būstas nepriklauso pačiam neįgaliajam, turi sutikti su būsto pritaikymu neįgaliajam, nuosavybė į būstą negali būti apribota, būstas negali būti išnuomotas, išskyrus, jeigu tai socialinis būstas arba kai savininkas – savivaldybė. Būstas pritaikomas neįgaliajam, kuriam nustatytas:

  • specialusis nuolatinės slaugos poreikis;
  • specialusis techninės pagalbos priemonių – bet kurio tipo neįgaliojo vežimėlio – poreikis;
  • specialusis techninės pagalbos priemonių – kitų, nei nurodyta 2 punkte, judėjimo techninės pagalbos priemonių (vaikštynių, ramentų ir pan.) – poreikis;
  • specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) pirmojo lygio poreikis dėl psichikos ar proto negalios.

Dėl būsto ir gyvenamosios aplinkos pritaikymo gyventojai gali kreiptis į Jonavos rajono savivaldybės socialinių paslaugų centrą, adresu Chemikų  g. 136, Jonava,  tel. (8 349)  547 22. Kontaktinis asmuo Giedrė Gailiauskaitė,  tel. (8 349) 33122.